Wij herkennen die namen als degelijk en betrouwbaar en denken daar verder niet bij na. Maar het scheelt behoorlijk in onze portemonnee, want A-merken zijn zoveel duurder dan huismerken. Dat komt door de dure verpakkingen en de reclame. En de verpakkingen zijn vaak ook nog eens groter dan de inhoud.
Huismerken
Wist je dat huismerken gemiddeld zo’n 45% tot 50% goedkoper zijn dan A-merken? En de kwaliteit is hetzelfde of soms zelfs beter. Dat blijkt uit verschillende onderzoeken van de Consumentenbond. Zo werd de kwaliteit van opzetborstels van elektrische tandenborstels onderzocht. De allergoedkoopste van de Action werkten ook nog eens veel beter.
1+1 gratis
Regelmatig hebben winkels aanbiedingen zoals 1+1 gratis of 25% korting. Maar het zijn bijna altijd de A-merken, waarmee wordt gestunt. 27% van de mensen had het artikel niet gekocht, als het niet in de aanbieding was! De Consumentenbond zocht dat uit en is een actie begonnen. Want in veel landen zijn dit soort aanbiedingen al verboden. En sinds januari is Lidl er al mee gestopt.
Bonus aanbiedingen
Soms doet iemand boodschappen en koopt een artikel omdat het in de bonus is. Maar dat hoeft helemaal niet goedkoop te zijn. Een vergelijking: een tijdje geleden was Croma bakken en braden in de aanbieding met 40%. De fles kostte daardoor € 2,81. De inhoud bestaat vooral uit plantaardige oliën. Het huismerk Terra Plantaardig vloeibaar kostte met dezelfde inhoud maar € 1,79. Prijzen vergelijken heeft dus wel degelijk zin.
En laat Albert Heijn het eigen merk twee maanden terug plotseling op ooghoogte hebben gezet!
Avontuur
Een product kan natuurlijk tegenvallen. Maar kijk naar de opzetborstels: het kan ook positief uitpakken. Durf het bekende los te laten en ga het avontuur aan. Wij van Fief doen met je mee!
Een voorproefje: