Recept snijbonensoep

Cora van Fief 20-06-2025
333 keer bekeken 3 reacties

Een paar weken geleden werd gevraagd of ik nog eens een lekker Duits recept voor Fief had. Ik moest daarbij gelijk aan snijbonensoep denken. De zomer is tenslotte dé tijd dat er snijbonen van Hollandse bodem zijn!

Maaltijdsoep 

Zelf eet ik het graag als maaltijdsoep. Het is boordevol groenten en erg gezond. En het leuke is dat als je het vlees eruit laat, het een vegetarische soep is! 

Invriezen  

Omdat het ook prima in te vriezen is, maak ik meestal een wat grotere hoeveelheid. Deze verdeel ik dan over bakjes en doe ik in de vrieskast. Zo heb ik voor een andere keer ook nog wat. 

Benodigdheden 

  • Olijfolie  
  • 1 ui 
  • 3 stuks bospeen 
  • 800 gram snijbonen 
  • ½ rood en ½ gele paprika (voor de kleur) 
  • 3 aardappelen 
  • 2 tomaten 
  • 2 laurierblaadjes 
  • peterselie en maggiplant (vers of gedroogd) 
  • bouillonblokjes 
  • peper 
  • spekreepjes 
  • rookworst 

Hoe maak je het? 

Het makkelijkst vind ik om eerst de snijbonen schoon te maken. De snijbonen snij ik daarna in stukjes van ongeveer een halve centimeter dik. Heb je een snijbonenmolen dan is dat natuurlijk nog makkelijker! 

Verhit daarna in een ruime kookpan wat olie. Fruit hierin de grof gesneden ui aan totdat deze licht geelbruin is. Voeg de kleingesneden bospeen en spekreepjes hieraan toe en laat deze kort even meebakken. Doe er daarna een ruime hoeveelheid water bij. Ik doe meestal zo'n 2,5 liter. Daarna kunnen de snijbonen erin. Schil de aardappelen en snij deze in kleine blokjes. Doe deze samen met de kleingesneden paprika en tomaten bij de snijbonen. Breng het aan de kook en zet de warmtebron daarna lager. 

Voeg het bouillonblokjes, de peper, de laurierblaadjes, peterselie en maggiplant toe en laat het geheel ongeveer 3 kwartier zachtjes koken. Voeg dan de rookworst toe en verwarm deze ook nog een kwartier mee. 

De soep is nu klaar om te eten. Heb je al trek gekregen? 

Afbeeldingen

Reageren

Velden met een * zijn verplicht.

Anti spam controle

We gebruiken CAPTCHA als controlemiddel om spam tegen te houden. Vink de checkbox aan om door te gaan. Mogelijk wordt er gevraagd om bepaalde afbeeldingen te selecteren.
 
Een momentje...

Miss Fris

20-06-25 om 18:28

Jummie! T is echt een heerlijk recept. In plaats van de spekjes en rookworst had ik gerookte kipreepjes gebruikt.

Maar inderdaad, zelfs zonder vlees of kip is t heerlijk

Theuny

20-06-25 om 19:14

Dat lijkt mij een erg smakelijk en gezond soepje Cora !! 
Dat ga ik zeker maken!! 
dank je wel voor het recept 👍👍👍

Cora van Fief

06-07-25 om 20:52

Dank jullie wel voor de leuke reacties op mijn recept van snijbonensoep, Miss Fris en Theuny! Met kipreepjes is inderdaad ook een lekker alternatief! En Theuny, ik ben benieuwd hoe het je smaakt als je het eens gemaakt hebt wink 

Op eigen wijze ouder worden

Fief is het online platform met dagelijks nieuwe artikelen. Gemaakt door en voor ouderen van nu en straks in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. We inspireren je met artikelen over activiteiten, mogelijkheden en leuke initiatieven, om op eigen wijze ouder te worden.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van het laatste Fief nieuws. Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang gratis één keer per week een bericht van Fief.

Abonneren

 

 

Cookie-instellingen