Niet vallen!

Sanne van Welzorg 25-02-2021
552 keer bekeken 0 reacties

Nog steeds is vallen de meeste voorkomende oorzaak van letsel door een ongeval, bij ouderen. Veel van deze ongelukken gebeuren in eigen huis.

Natuurlijk wil je zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Daarom is het belangrijk om aandacht te besteden aan het aanpassen van je eigen huis. Kleine aanpassingen kunnen een groot verschil maken.

Kleine aanpassingen voor in huis zijn bijvoorbeeld:

  • Het plaatsen van een antislipmat of vloer in de badkamer.
  • Er voor zorgen dat er geen losse kabels of matjes in de woning liggen.
  • Wandbeugels plaatsen. Hiervoor zijn verschillende mogelijkheden zoals wandbeugels, steunbeugels en pakpalen. Zo kun je je altijd ergens aan vasthouden tijdens het opstaan.

  • Het verlagen, verwijderen of aanpassen van drempels in je woning.
  • Een goed verlicht huis. Zo zie je alles wat er om je heen ligt en gebeurt.
  • Gebruik altijd een stevige huishoudtrap in plaats van een stoel om op te staan.

En doe voorzichtig.

Afbeeldingen

Reageren

Log in om te reageren.

Velden met een * zijn verplicht.

Een momentje...

Op eigen wijze ouder worden

Fief is het online platform met dagelijks nieuwe artikelen. Gemaakt door en voor ouderen van nu en straks in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. We inspireren je met artikelen over activiteiten, mogelijkheden en leuke initiatieven, om op eigen wijze ouder te worden.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van het laatste Fief nieuws. Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang gratis één keer per week een bericht van Fief.

Abonneren

 

 

Cookie-instellingen