Op een warme dag bezocht ik dit bijzondere museum aan de Buurtweg 90 in Wassenaar. Twee bezienswaardigheden vielen mij op:
Sweet memories
Simone Post maakte haar ouderlijk huis na (inclusief knuffels, stapelbed en moeders naaiatelier) met schuimpjes, spekjes en snoepkettingen. Alles - van vloerkleed tot wasmachine - is van snoep. De geur brengt je terug naar de kindertijd. In dit kleurrijke huis loopt het water je vast in de mond!
Dat komt goed uit, want in het restaurant/terras serveert men een heerlijke appeltaart voor de zoete trek, maar ook een zalige lunch voor de hartige trek. In ’t Groen Paviljoen heb je een geweldig uitzicht op de natuur en architectuur. (Let op! Voorlinden is ‘cashvrij’; je kunt alleen met pin betalen).
Couple under an umbrella
Na de lunch bezocht ik deze levensechte beelden van de Australische kunstenaar Ron Meck waardoor ik mij even op het strand waande. Deze ‘mensfiguren’ zijn twee keer zo groot. Ik vond ze eng, maar ook aandoenlijk.
Rondom het museum is een prachtige tuin met zo’n 60 soorten vaste planten en siergrassen, een kleurrijke bloemenzee en met gras begroeide verhogingen. Er is ook een onverhard (!) pad door bos en duinen. Deze wandeling duurt ongeveer 3 kwartier.
Het museum is goed toegankelijk voor mensen die gebruikmaken van een hulpmiddel (op een enkel kunstwerk na). Je kunt indien nodig, een gratis rolstoel lenen en soms zijn er rondleidingen in gebarentaal. Voor mensen die de voorkeur geven aan een rustiger moment? Bezoek dan het speciale ‘stilte op sokken-uur’.
Let op! De VriendenLoterij VIP-kaarten en museumkaart zijn NIET geldig in dit particuliere museum en online reserveren is verplicht. Zie de website.
Foto is gemaakt door Antoine van Kaam