Aanleiding
De grote afleiding van deze tijd is de smartphone. In de sportschool, houd je altijd een minuutje pauze tussen je sets. Ik zie zo vaak dat de telefoon wordt gegrepen, het hoofd gaat naar beneden en er wordt gescrold en geappt. En de minuut pauze worden er al gauw vijf. Hetzelfde zie je in het openbaar vervoer. Instappen, telefoon pakken en scrollen en appen.
Mijn yoga lerares zei eens tegen de groep: “wat we niet meer doen is mijmeren”. Als kind zat ze iedere dag in de bus. Ze keek naar buiten en liet haar gedachten gaan. Zij vond dat toen ook al ontspannend.
Mijmeren in het moment
Ga eens op een bankje zitten in het park. Laat je telefoon thuis. Kijk naar de wolken, luister naar de vogels. Je hoeft nergens aan te denken. Maar het mag wel. Laat je gedachten komen en gaan. Dat is mijmeren.
Mijmeren is geen luiheid. Je hersenen krijgen rust, en die rust geeft kracht. Het maakt je creatiever, helpt je beter slapen, en werkt mee aan een gevoel van welzijn. Juist door even niks te doen, laad je op.
Zet je smartphone uit!
Je hoeft niet altijd bereikbaar te zijn. Zet je meldingen uit. Leg je telefoon in een la. De wereld draait echt wel door- ook zonder jou. En jij mag even stilstaan. Probeer het eens. Begin klein: één moment per dag. Al is het maar vijf minuten.
Heb jij het al uitgeprobeerd?
foto is gemaakt met Co-pilot AI