Postzegels

Petty van Fief 18-06-2025
798 keer bekeken 1 reacties

Je hebt postzegels en postzegels. De eerste worden op brieven en kaarten geplakt maar een raar gezicht trekken wordt ook nogal eens gekscherend een ‘rare postzegel’ genoemd.

In vroegere jaren waren postzegels niet duur. Ik heb ansichtkaarten waar nog een 2-cents postzegel op staat. Tegenwoordig is de postzegel soms duurder dan de ansichtkaart.

Mocht je een kaart hebben verstuurd waar te weinig porto op is geplakt, krijgt de geadresseerde een aanmaning waarop het tekort aan postzegels geplakt moet worden.

Die ervaring had ik ook toen ik de uitnodigingen voor mijn 75-jarige feestje naar mijn gasten had gestuurd. Vrij snel na het versturen van zo’n 80 uitnodigingen kreeg ik een herinneringskaart van post.nl of ik vanwege te lage porto € 2.07 aan postzegels wilde plakken en de kaart terugsturen.  O,  jee, dacht ik, dat verzoek krijgen mijn gasten natuurlijk ook, wat een flater zeg!

Maar het werd toch iets anders. Inderdaad kreeg elke  geadresseerde dit verzoek. Later hoorde ik dat sommigen betaald hebben, maar anderen gelukkig niet.

Mijn brievenbus echter, werd haast elke dag verwend met zo’n verzoek. Ik kreeg er een 40-tal in de bus. Tja, dat werd me toch wel een beetje te gortig. Had ik ook nog eens een persoonlijke postzegel laten maken, dus met mijn ‘eigen postzegel’ erop, wat de uitnodigingskaart ook weer duurder had gemaakt. En nu dit...

Ik heb toen de klantenservice gebeld en de situatie uitgelegd. De post-mevrouw voelde erg met me mee en na overleg met het hoofd van de afdeling werd er een deal gemaakt. Ik weet het niet meer precies, want het is al weer 10 jaar geleden, maar ik geloof dat ik de helft van de boete mocht overmaken. Aardig toch?

Zelf blijf ik uitnodigingskaarten sturen die dit jaar vóór 3 december weer de deur uitgaan. Ik vind dat leuker dan een appje, die kan je immers niet neerzetten!

Maar…. geen zware kaart, wel een hele leuke!

Afbeeldingen

Reageren

Log in om te reageren.

Velden met een * zijn verplicht.

Een momentje...

Jan van redactieteam

19-06-25 om 9:46

Inderdaad, wat een rare postzegel, maar wel een hele leuke!

Op eigen wijze ouder worden

Fief is het online platform met dagelijks nieuwe artikelen. Gemaakt door en voor ouderen van nu en straks in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. We inspireren je met artikelen over activiteiten, mogelijkheden en leuke initiatieven, om op eigen wijze ouder te worden.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van het laatste Fief nieuws. Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang gratis één keer per week een bericht van Fief.

Abonneren

 

 

Cookie-instellingen