Labyrint wandeling en excursie heemeiland in het Beatrixpark

Cora van Fief 23-10-2025 49 keer bekeken 0 reacties

Begin

26-10-2025 om 14:00

Einde

26-10-2025 om 16:00

Maximaal aantal aanmeldingen bereikt, je kunt je niet meer aanmelden.

Locatie

Beatrixpark, bij de kruidentuin (gelegen tussen het heemeiland en de kinderboerderij)

Zondagmiddag 26 oktober zijn er twee activiteiten in het Beatrixpark rondom het thema ‘Natuurlijk’: een labyrintwandeling en een excursie met als thema de geschiedenis van heemtuinen en de actuele herinrichting van het Schiedamse heemeiland.

De activiteiten starten om 14:00 uur bij de kruidentuin (gelegen tussen het heemeiland en de kinderboerderij).

Deelname is gratis.

Je kunt je hier Inschrijven of stuur een whatsapp-bericht 06 25 210 010.

Labyrint wandeling
Een labyrint staat al eeuwen symbool voor de weg die wij afleggen in het leven. Een labyrint wandeling verbindt lichaam & geest en wordt wereldwijd gebruikt om de geest tot rust te brengen, de balans in het leven te herstellen, creativiteit te vergroten, levensvragen te beantwoorden of om puur als ervaring te ondergaan. Het lopen van een labyrint is een bijzondere tocht, al cirkelend, met wendingen, loop je het pad op een rustige manier naar het middelpunt. De aankomst in het centrum kun je ervaren als de aankomst in je eigen centrum. Daar sta je even stil, en vervolgens loop je dezelfde weg terug; maar dan met de ervaring van de heenweg, de toekomst in. Je kunt niet verdwalen zoals in een doolhof, want de weg wijst zich namelijk vanzelf. Labyrinten zijn overal ter wereld te vinden, binnen verschillende religies en culturen.

Excursie herinrichting heemeiland
Dit jaar is het 100 jaar geleden dat het eerste ‘instructieve plantsoen’, de eerste heemtuin opende in Bloemendaal; een verjaardagscadeau voor, en initiatief van Jac. P. Thijsse. In het Schiedamse Beatrixpark werd in 1959 een heemtuin geopend in het meest zuidelijke parkdeel. In 1988 werd deze heemtuin een moerastuin en opende een nieuwe heemtuin; het huidige heemeiland. Dit jaar is gestart met de herinrichting van het heemeiland. Welke veranderingen ondergaat het heemeiland en waarom?

Op eigen wijze ouder worden

Fief is het online platform met dagelijks nieuwe artikelen. Gemaakt door en voor ouderen van nu en straks in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. We inspireren je met artikelen over activiteiten, mogelijkheden en leuke initiatieven, om op eigen wijze ouder te worden.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van het laatste Fief nieuws. Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang gratis één keer per week een bericht van Fief.

Abonneren

 

 

Cookie-instellingen