Dementievriendelijke theatervoorstelling: Als de Dag van Toen'

Cora van Fief 01-08-2025 174 keer bekeken 0 reacties

Begin

30-09-2025 om 15:00

Einde

30-09-2025 om 16:15

Maximaal aantal aanmeldingen bereikt, je kunt je niet meer aanmelden.

Locatie

Theater Koningshof, Uiverlaan 20, 3145 XN Maassluis

‘Als de Dag van Toen’ is de eerste dementievriendelijke theatervoorstelling van Nederland. De voorstelling, met in de hoofdrol niemand minder dan Henk Poort, biedt volop herkenbare muziek, wat een enorm positief effect heeft op het brein bij dementie.

Het doel? Zorgen dat mensen met dementie zich onderdeel blijven voelen van de samenleving.

‘Als de Dag van Toen’ is een prikkelarme musical die generaties samenbrengt. In de voorstelling zien we Koos (Henk Poort), die samen met zijn dochters een bloemenzaak runt. Sinds het overlijden van zijn vrouw zorgt Koos vooral voor vertier, terwijl zijn dochters het werk doen. Als zanger Toon onverwachts in de winkel komt, wordt hij op slag verliefd op een van de dochters. Helaas vindt zijn moeder Kobie (Marjolijn Touw) haar niet goed genoeg voor haar zoon. Dit resulteert in hilarische en ontroerende situaties, plus een inkijkje in de geschiedenis van Koos en Kobie zelf.

En de grote vraag: gaat het nu weer ‘Zoals de Dag van Toen’? Liefde, familie, humor en muziek De voorstelling wordt muzikaal omlijst met liedjes uit de oude doos als ‘Wilt u een stekkie?’, ‘De Krokus en de Hyacint’ of ‘Hé, niet zoenen op het zebrapad’. Deze heerlijke deuntjes worden door het geweldige Trio van Toen ten gehore gebracht.

Of de voorstelling dan alleen voor ouderen is? Zeker niet! De voorstelling vol liefde, familie en humor brengt mensen (en generaties!) samen en biedt juist een kans om samen écht te genieten. Music Care, de organisatie achter Als de Dag van Toen, zegt daarover: “Mantelzorgers zijn vaak zo druk met de zorg dat ze soms vergeten te genieten met hun naaste. En dat zijn momenten die je niet meer terugkrijgt.”

‘Als de Dag van Toen’ duurt 75 minuten zonder pauze en is toegankelijk voor minder validen. De voorstelling wordt mede mogelijk gemaakt door Alzheimer NL, Apetito en Medipoint.

Ben je benieuwd geworden naar deze voorstelling? Klik dan hier om kaarten te bestellen.

 

Op eigen wijze ouder worden

Fief is het online platform met dagelijks nieuwe artikelen. Gemaakt door en voor ouderen van nu en straks in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. We inspireren je met artikelen over activiteiten, mogelijkheden en leuke initiatieven, om op eigen wijze ouder te worden.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van het laatste Fief nieuws. Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang gratis één keer per week een bericht van Fief.

Abonneren

 

 

Cookie-instellingen