Begin
26-01-2025 om 13:00
Einde
26-01-2025 om 15:00
Sluiten
Repeterende afspraak!
Wil je de gekozen optie voor alle repeterende afspraken doorvoeren of alleen voor deze afspraak?
Locatie
Nationaal Jenevermuseum Schiedam, Lange Haven 74, 3111 CH Schiedam
Welke rol speelde jenever in de slavenhandel en dwangarbeid in de achttiende en negentiende eeuw? Hoewel jenever bekend staat als een belangrijk cultureel product van Nederland, blijkt het ook een rol te hebben gespeeld in het koloniale verleden.
Jenever werd gebruikt als betaalmiddel, als gift aan inheemse vorsten om handelsbetrekkingen op te zetten, en als proviand voor zowel zeelieden als tot slaaf gemaakten. Veel is echter nog onbekend over dit onderwerp.
Om meer licht te werpen op de rol van jenever in slavernij en de slavenhandel, organiseert het Jenevermuseum in Schiedam op 26 januari een bijeenkomst. Tijdens dit evenement delen verschillende onderzoekers vanuit hun expertise nieuwe inzichten en bevindingen over dit beladen thema.
Het programma bestaat uit korte lezingen van de sprekers, gevolgd door een paneldiscussie waarin het publiek vragen kan stellen en in gesprek kan gaan met de experts
Het Jenevermuseum nodigt iedereen uit die meer wil leren over dit aspect van de geschiedenis.
Toegang is gratis!
Klik hier om je aan te melden.