Begin
11-12-2024 om 13:30
Einde
11-12-2024 om 15:00
Sluiten
Repeterende afspraak!
Wil je de gekozen optie voor alle repeterende afspraken doorvoeren of alleen voor deze afspraak?
Locatie
Bibliotheek Schiedam De Nieuwe Harg, Hargplein 116, 3121 VG Schiedam
Een (internet)trol is iemand die online commentaar plaats om reacties uit te lokken. Een discussie op Facebook of in een Whatsapp-groep vliegt soms snel uit de bocht. De gesprekken verlopen er vaak anders dan als je elkaar in levenden lijve spreekt.
Dat is ook vaak het geval bij reacties op online nieuwsberichten van bijvoorbeeld NU.nl of het AD.
Aan de hand van reactie op nieuwsberichten ga je in gesprek over online communicatie en worden de redenen besproken waardoor online discussies kunnen ontsporen.
Waarom is dat? Welke ervaring heeft je daarmee? Hoe kun je een gesprek op Whatsapp en Facebook beter laten verlopen? Wat doen nieuwswebsites zoals NU.nl om discussies beter te laten verlopen? En welke rol speelt AI, kunstmatige intelligentie, hierin?
Doe mee met de dialoog ‘Wie is de Trol’ en ga met anderen in gesprek over online discussies en hoe je die positief kan beïnvloeden. En leer meer over het modereren van onlinegesprekken.
Dit gesprek wordt geleid door Eef en Marcia van NEMO Kennislink. NEMO kennislink is het platform van NEMO Science Museum voor betrouwbare en onafhankelijke journalistiek over wetenschap, techniek en de samenleving.
Wil je meedoen? Klik dan hier om je aan te melden.